מערכת גילוי נזילות שכדאי להכיר

מערכת גילוי נזילות שכדאי להכיר
Share on facebook
לשתף בפייס
Share on twitter
לצייץ
Share on linkedin
לפרגן בלינקדאין
Share on whatsapp
לשלוח בוואטספ

נזילה מכל מקום בבית או במבנה, בין אם מדובר בנזילה בחצר, נזילה מהמטבח, רטיבות בקירות או פיצוצים של צינור – יכולה להיות דבר מעיק במיוחד.
עם זאת כיום באמצעות המומחים בתחום, ניתן ליהנות ממערכת גילוי נזילות שיכולה לטפל בנזילה שלכם באופן ממוקד – כך שלא יהיה צורך בשבירה והרס של מבנה לצורך גילוי הנזילות.
אבל כיצד מגלים נזילות ואיך מטפלים? כל המידע בהמשך.

בעיות במערכת הביוב? חייגו עכשיו: 052-9095320

אפשר גם להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

אם יש לכם נזילה בבית ובכל מקום ואתם לא יודעים כיצד לטפל בה או שאינכם מצליחים להבין מאין היא בוקעת: חשוב שתדעו כי כיום ישנם אמצעים מתקדמים לאיתור נזילות כולל מערכת גילוי נזילות שכדאי להכיר.

אז מהן המערכות השונות?

בכל הנוגע לזיהוי נזילות ישנן כמה וכמה מערכות מתקדמות וציוד מתקדם לאיתור וגלוי ביניהם:
חיישנים אלחוטיים – באמצעות אמצעים ממוחשבים ניתן להבין מהיכן בוקעת הנזילה וזאת באמצעות חיישנים שיודעים לאתר מקומות של לחות, קור ורטיבות.
אקוסטיקה – באמצעות אקוסטיקה והאזנה למקורות של נוזל ומים אפשר לאתר נזילה בקלות תוך מקסימום מיקוד. אנשי המקצוע המומחים מבצעים איתור של מקורות מים במבנה באמצעות סטטוסקופ מיוחד שמכווין אותם אל מקור הנזילה.
איתור נזילות באמצעות גז – עוד ניתן לאתר נזילות באמצעות גז, תוך שגז שאינו מזיק לסביבה ואינו רעיל מוחדר לצנרות ומאתר את הנזילה.
בדיקת הצינורות – גם באמצעות בדיקת צינורות באופן ממוקד ניתן להבין האם הנזילה מגיעה בשל בעיה בצנרת, חלקים שבורים וחלודים ועוד.
סקירה של המבנה – איתור על ידי אנשי המקצוע נעשה פעמים רבות על ידי סקירה כללית של המבנה. נזילות עלולות להתרחש לעיתים עקב חלונות שאינם אטומים, גג דולף, איטום לא תקין ועוד.
מצלמה תרמית – דרך נוספת וחכמה לאתר נזילות היא באמצעות שימוש במצלמה תרמית. מצלמה מסוג זה מזהה אזורים שבהם ישנו חום וקור והיא מסמנת לאנשי המקצוע היכן נמצא הנזילה. המצלמה פועלת בעיקר לפי מד טמפרטורה אשר יודע להבין היכן מקור הנזילה והאם הוא בקירות? ברצפות? או אולי מגיע מהתקרה. בנוסף לפי הבדלי טמפרטורות שמורה עליהם המצלמה יכולים אנשי המקצוע להבין האם הנזילה נמצאת בצנרת או במקום אחר.
סיב אופטי – עוד ניתן לאתר נזילות על ידי החדרת סיב אופטי לצנרת ובכך צפייה במערכות הביוב הניקוז במרזבים ובצינורות. שיטה זאת מעולה למי שרוצה לאתר נזילות עם מינימום הרס למבנה.

למידע נוסף על איתור נזילות לחצ/י כאן.

אז כיצד מטפלים בנזילה?

אם אינכם מצליחים לאתר את מקור הנזילה, באמצעות אנשי המקצוע והאינסטלטורים המומחים תוכלו לאתר את הנזילה ואת מקור הלחות בצורה מדויקת וליהנות מתיקון מקצועי של הדליפה ובאופן שיחזיק מעמד לשנים רבות.

עוד בנושא אינסטלציה:

שרברב לכל בעיית אינסטלציה

מידע שימושי על קבלני ביוב 

זקוקים לשרברב?

סגירת תפריט
הזמנת ביובית