7 דברים שלא ידעתם על ביובית

7 דברים שלא ידעתם על ביובית
Share on facebook
לשתף בפייס
Share on twitter
לצייץ
Share on linkedin
לפרגן בלינקדאין
Share on whatsapp
לשלוח בוואטספ

ביובית היא משאית בעלת ציוד ייחודי המשמש לשאיבת נוזלים ולכלוך במקרים של הצפת ביוב או פתיחת סתימות, כדי להעלים מהר ככל האפשר את מי הביוב המעלים ריחות לא נעימים בסמוך לבנייני המגורים.

בעיות במערכת הביוב? חייגו עכשיו: 052-9095320

אפשר גם להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

7 דברים שלא ידעתם על ביובית

  • במיכל המותקן על המשאית קיימת משאבה המסוגלת לדחוף את כל כמות המים בפעולת יניקה מהירה כדי לנקות את המערכת. המשאבה הייחודית מבצעת ניקיון בשטח, מסלקת את הריחות הכבדים ומבצעת שאיבה ייחודית מצינורות צרים מתוך קו הצנרת הכללי המכילים לכלוך רב ושומנים. לאור המצב בשטח, יש לטפל בתקלה ללא דיחוי.
  • כוח השאיבה המהותי מסוגל גם לתלוש מתוך הצנרת, שורשים של צמחיה שהשתרשו בחלק הפנימי של הצנרת ויש להסיר אותם כדי לאפשר לצנרת לפעול באופן מלא. המטרה היא שהמים יוכלו לקלוח במקום הזרם האיטי הקיים בה, עקב השורשים שחוסמים את הצנרת.
  • בהתאם לתקנות איכות הסביבה, הביובית מטפלת בנושא שאיבת בורות השומן, אחת לתקופה, בהתאם לפרק הזמן שנקבע בחוק. בורות השומן שייכים למסעדות ועם הזמן מצטברים בהם כמויות של שומן. החשש הוא שהשומן יעלה על גדותיו ועלול לחלחל דרך שכבות הקרקע ולהגיע אל מקורות המים העירוניים . כדי למנוע מצב חמור זה, מקפידים בעלי המסעדות להזמין את הביובית מבעוד מועד כדי שתתבצע שאיבה של השומן המיותר.
  • ביצוע מלאכת השאיבה המקצועית על ידי ביובית היא מהותית ועדיפה על פני ביצוע ידני של השאיבה כיוון שעקב חוסר המיומנות אפשר לגרום לנזקים בקו הצנרת שחלקם נזקים בלתי הפיכים. בתום מלאכת השאיבה, מרוקנים את הביובית רק באתר מורשה שקיבל אישור מהמשרד לאיכות הסביבה לריכוז כל התכולה שהוצאה מצנרת הביוב.

פעולות השאיבה הנדרשות מבוצעות בכל שעה משעות היממה וגם בשבת על פי הצורך. לא משאירים את התקלה עד הבוקר או עד יום ראשון וזאת כדי להקל על התושבים. לאחר השאיבה של מי הביוב הדיירים יכולים לשוב ולהשתמש בשירותים וגם הריחות ייעלמו. לאור שני הפרמטרים החשובים הללו, השירות עובד 24/7 לכלל הצרכנים.

  • במקרים רבים כדאי להקדים רפואה למכה ולהיעזר בביובית כפעולת תחזוקה מונעת. הביובית תנקה בעצמה משמעותית את כל קווי הצנרת וכך תמנע סיטואציה של סתימות בצנרת שיגררו אחריהם גם הצפות.
  • לכל בעל ביובית קיימים אישורים על תקינות הביובית ועל כך שהעובדים קיבלו הכשרה לעסוק בכך, כך שמדובר בצוותים מנוסים בעלי ידע רב. יש להימנע מהזמנת ביובית שאינה מצוידת באישורים המתאימים שהונפקו על ידי המשרד לאיכות הסביבה.
  • אם צנרת הביוב עלתה על גדותיה בחניון, מגיעה לשם ביובית שגובהה נמוך יותר כיוון שהביוביות הסטנדרטיות אינן מסוגלות פיזית להיכנס לחניונים הצרים הממוקמים מתחת לפני האדמה. הפעולה הטכנית של שאיבת הלכלוך ומי הביוב היא זהה בשתי המשאיות.
סגירת תפריט
הזמנת ביובית