כך תימנעו מהצפה וסתימות בחדרי האמבטיה

כך תימנעו מהצפה וסתימות בחדרי האמבטיה
Share on facebook
לשתף בפייס
Share on twitter
לצייץ
Share on linkedin
לפרגן בלינקדאין
Share on whatsapp
לשלוח בוואטספ

שמירה על חדר האמבטיה שלכם דורשת גם תחזוקה יומית נכונה, ולכן כל העצות הבאות יכולות להציל אתכם בבוא הזמן כאשר תיקלעו לבעיית סתימה או הצפה.

בעיות במערכת הביוב? חייגו עכשיו: 052-9095320

אפשר גם להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

כאשר חדר האמבטיה שלנו פועל כהלכה אנחנו נהנים מהזרימה החלקה, תרתי משמע. יש לא מעט בעיות שאנחנו יכולים למנוע בעזרת התנהלות נכונה ותחזוקה שוטפת כדי למנוע הצפות וסתימות בחדר האמבטיה שלנו. מכיוון שמדובר בסך הכל בחדר ששומר על היגיינת הגוף ובשימוש בחומרים ובציוד שהתוצרים שלהם עלולים להצטבר, ברור למה הקפדה על כך חייבת להיות יומית. להלן כמה עצות כדי למנוע כל נזק שעלול להיגרם.

כיצד לשמור על זרימה נכונה בחדר האמבטיה

  • לא להזניח שום הפרעה לזרימה – אל תחכו שסתימה קלה תהפוך לחמורה. יש לנקות מדי יום לאחר השימוש את פתחי הניקוז של המקלחת והאמבטיה וגם בכיור, במיוחד אם אתם משתמשים בהם לצורך גילוח. שערות מתערבבות בחומרים השימושיים של התמרוקים ויוצרים לאט פקק שאי אפשר אחר להסירו כשהוא מצטבר לפקק מסיבי. השתמשו ברשת סינון שאותה אפשר להסיר, לנקות ממנה את ההצטברות ולהחזיר למקום. גם אם זה לא הכי נעים זה בוודאי יותר קל מאשר להתמודד עם פתיחת סתימה מסיבית ומרתיעה יותר.
  • תחזוקה שוטפת בעזרת חומרים – אחת לתקופה השתמשו בחומרים פותחי סתימות קלים כדי לתחזק את הצנרת שמנקזת את המים מהמקלחת ומהאמבטיה. לא מדובר בחומצות חריפות במיוחד אלא בחומרים כמו סודה קאוסטיק, או במקלוני אנזימים ביולוגיים מהסוג שנמכר בחנויות חומרי בניין כדי לוודא פירוק ושטיפה הלאה של חומרים ביולוגיים שמצטברים בהם.
  • הסרת אבנית – הסרת אבנית מצינורות ומהמקלחת או האמבטיה חשובה משום שהאבנית שמצטברת היא זו שסותמת מבפנים את הצנרת וגורמת לסתימות בעומק הצנרת. אבנית מצטברת גם בתחילת פתחי הניקוז ולכן כל ניקוי שלה ימנע את ההצפות בחדר האמבטיה. תחזוקה שוטפת חשובה אבל תגלו לפעמים שהיא לא תמיד מצליחה למנוע את ההצטברות. רצוי להוסיף גם פילטרים היכן שאפשר כדי למנוע את ההצטברות שלה עוד לפני שהיא מגיעה לברז.
  • ריחות רעים יכולים להיות סימן – יש כמה סיבות לריחות הרעים שמגיעים מהמקלחת או מהכיור. אם לא השתמשתם בהם זמן רב והמים זורמים הם יכולים לגרום לריח רע משום שמה שהיה שם טרם נשטף. אבל אם הריח הרע נמשך זה סימן שהצטבר שם חומר אורגני שמחייב טיפול מקצועי, ועדיף מוקדם ככל האפשר כדי למנוע ממנו להמשיך לסתום את הצנרת ולגרום להצפה.

תחזוקה נכונה בהחלט יכולה להאריך את משך התקינות והמראה האסתטי של חדר האמבטיה שלכם, אולם התיישנות ובלאי טבעי אלה דברים שניתן לעשות מעט מאוד בכדי למנוע אותם, אם בכלל. כדאי שתדעו כי במקום לרכוש חדר אמבטיה חדש עומדת בפניכם האפשרות לחדש את חדר האמבטיה בעלות נמוכה יותר ובתוצאה מרשימה אסתטית. לפרטים נוספים בקרו באתר של מלך האמבטיות.

סגירת תפריט
הזמנת ביובית